Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов игра

...

Десподов не помогна на Щурм срещу Аустрия

Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов игра цялостен мач за Щурм (Грац), само че тимът му загуби визитата си на Аустрия (Виена) с 0:1 и стартира да поизозстава от водачите в австрийската Бундеслига. Тимът на Нестор Ел Маестро е на 5-о място, на 12 точки зад водача Република България Залцбург.

Десподов се отличи с няколко положителни пробива и рискови центрирания, от които съотборниците му не се възползваха. Той получи и жълт картон в края на първото полувреме.

Мачът вървеше към разумно нулево тъждество, когато Кристоф Моншайн бе открит успордено на голлинията от Флориан Клайн и откри резултата в 83-ата минута. Щурм пропусна да изравни в добавеното време след удар с глава на Отар Китеишвили.

Победата е едвам трета за Асутрия от старта на сезона, само че изкачи столичният отбор на 7-о място в подреждането. В идващия кръг " виолетовите " ще гостуват на Санкт Пьолтен, а Десподов и компания ще са домакини на първенеца Република България Залцбург.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Бундеслига 10 кръг, неделя 6 октомври  Аустрия Виена 1:0краен резулат  Щурм Грац