Френският шампион Лил и водачът в немската Бундеслига Волфсбург не

...

Лил не успя да се справи с 10 от Волфсбург, ВАР с късна намеса

Френският първенец Лил и лидерът в немската Бундеслига Волфсбург не съумяха да се победят и приключиха наедно 0:0.

Двата отбора се срещнаха в първата си среща от Група G в тазгодишното издание на Шампионската лига. Германският отбор бе заставен да играе към половин час с човек по-малко, защото Джон Бруукс получи червен картон в средата на второто полувреме.

Лил откри резултата в 47-ата минута, когато неточност на състезател на Волфсбург край тъчлинията разреши тя да му бъде отнета от Анхел Гомес, той подаде към Бурак Йелмаз, а тои към Джонатан Дейвид, който пък се разписа за 1:0. Последвалата консултация с ВАР обаче сподели, че топката е напуснала с цялостния си размер игрището при отнемането и попадението бе анулирано.

Едно от най-интересните положения пристигна надълбоко в добавеното време, когато ВАР няколко минути преглеждаше обстановка за дузпа в интерес на домакините, само че в последна сметка решението бе за нарушаване на границата на пеналта.
 Виляреал - Аталанта 2:2 в мач от Шампионската лига