Форсберг, сн. ЕПА/БГНЕС Отборът на Швеция успя да победи Швейцария

...

Швеция би Швейцария и очаква на четвъртфиналите победителя от Англия–Колумбия

Форсберг, сн. ЕПА/БГНЕС

Отборът на Швеция съумя да победи Швейцария с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на международното състезание, където чака спечелилия от срещата сред Англия и Колумбия, която ще се играе по-късно във вторник.
Мачът сред Швеция и Швейцария бе изпълнен с доста пропуснати голови положения и за двата тима. Срещата стартира със съществено преимущество за шведите. Само в първите 10 минути те имаха три шанса да открият резултата, само че не осъществиха нито един от тях. Постепенно играта се изравни, само че шведите стигнаха още веднъж до голово състояние, което още веднъж бе пропиляно от Маркус Берг. В последните на полувремето 15 минути функциите се размениха и швейцарците започнаха да пресират. Натискът им обаче също не докара до попадение, макар че съумяха да основат няколко положителни положения в наказателното поле. Второто полувреме стартира в същия дух, като и двата тима създаваха голови положения, само че не успяваха да осъществят. До 66-ата минута. Тогава Тойвонен откри Форсберг на границата на наказателното поле. Крилото на Република България (Лайпциг) стреля, като ударът му отиваше право в ръцете на Зомер. Защитникът на Швейцария Аканджи обаче подложи крайник и топката се отклони в горния ъгъл на вратата на неговия тим. До края на мача швейцарците нападнаха непрестанно, само че шведите се подредиха доста добре в защита и не позволиха изравнителен гол. В последните секунди на срещата Швеция можеше да означи и втори гол. Почти целият тим на Швейцария бе в офанзива, когато футболист на Швеция открадна топката и излезе самичък пред вратата. Швейцарският бранител Ланг обаче го настигна и фаулира, като за нарушаването получи червен картон. Съдията отсъди дузпа, само че видео асистентът го " поправи " и сподели директен свободен удар, който шведите пропуснаха. Така Швеция доближи до четвъртфиналите на Световно състезание за първи път от 1994-та година, когато завоюва бронзовите медали в Съединени американски щати. В идващия си мач в Русия те ще срещнат Англия или Колумбия. Двубоят ще се играе на 7 юли от 17:00 часа българско време в Самара.
Източник: mediapool.bg