Ford Fiesta стана Автомобил на годината на България в конкурса

...

Ford Fiesta е Автомобил на в България

Ford Fiesta стана Автомобил на годината на България в състезанието на " Прес Авто Клуб-България ", в който вземат участие 40 автомобилни публицисти. Победителят завоюва с 2 гласа повече от Opel Insignia във финалната конкуренция на 6-те спечелилия в обособените категории. Fiesta се оправи с конкуренцията на общо 24 модела, които се състезаваха в шест категории. Тази година за първи път Автомобилът на годината се избра сред спечелилите във всички категории с гласоподаване онлайн на самата гала.

При леките коли победи Opel Insignia. Най-добър кросоувър е " Шкода Карок ", а при мултифункционалните транспортни средства №1 е " Исузу " Ди-Макс. В категорията " Екологичен автомобил ", която бе въведена през 2010 година, завоюва електрическият " Фолксваген И-Голф ". Сред градските модели победи общият №1 - Ford Fiesta, а при премиум моделите - " Рейндж Роувър Велар ".
Източник: segabg.com