Фиорентина спря победната серия на Лацио, измъквайки точка от тима

...

Фиорентина спъна Лацио към второто място в класирането

Фиорентина спря победната серия на Лацио, измъквайки точка от отбора на Маурицио Сари след тъждество 1:1 в дуел от 20-ия кръг на Серия А.

Лацио е на трето място в класирането на италианското състезание с 38 точки, до момента в който Фиорентина е 12-и с 24. Римляните започнаха по-добре дуела, като още преди да са минали 10 минути игра съумяха да поведат в резултата. В 8-ата минута след центриране от корнер Николо Казеле вкара първия си гол с екипа на римските " орли ", с цел да даде преднина на домакините.

В 28-ата минута Иван Проведел се отличи със избавяне след шут на Лука Йович от границата на наказателното поле.

До края на първата част Фиорентина владееше повече топката, само че повече голове не паднаха. В началото на второто полувреме Педро получи положително подаване в наказателното поле, само че прати топката над вратата.

В 49-ата минута Фиорентина стигна до изравнителен гол, откакто Николас Гонсалес означи красиво попадение от отдалеченост с мощен изстрел. В 56-ата минута Матиа Дзакани пропусна добра опция още веднъж да изведе Лацио напред в резултата. Три минути по-късно Гонсалес можеше да даде задатък на Фиорентина, само че стреля на сантиметри над вратата.

В 61-ата минута Рикардо Сапонара стреля по земя, само че Проведел избави, а в 66-ата още веднъж се намеси при изстрел на Лука Йович. В 83-ата минута Чиро Имобиле стреля тъкмо над напречната греда. В добавеното време на срещата Никола Миленкович пропусна голям късмет да донесе успеха на Флоренция.
Източник: novsport.com