Финалистът от миналия сезон в Лига на конференциите – Фиорентина,

...

Фиорентина би Чукарички на ходом

Финалистът от предишния сезон в Лига на конференциите – Фиорентина, поведе еднолично в група F 4 изиграни кръга.

Това стана факт, откакто „ Ла Виола “ победи с минималното 1:0 сръбския Чукарички като посетител.

По същото време унгарският Ференцварош и белгийският Генк приключиха при резултат 1:1.

На стадиона в Лесковац отборът от Флоренция се наложи след ранен гол на Мбала Н`Зола от дузпа. Анголецът беше прецизен след едвам 8 минути игра, а наказателният удар беше отсъден за нарушаване на вратаря против него.

В идващите 80 минути Фио продължи да господства, само че пък и домакините изпуснаха един отличен късмет.

Отборът от Флоренция към този момент има 8 точки, а Ференцварош и Генк са с по 6. Чукарички е капо – 0 пункта.