Финалистът от миналия сезон и поставен под номер 1 Адриан

...

№1 срещу №2 в схемата на финала в Анталия

Финалистът от предишния сезон и подложен под номер 1 Адриан Манарино (Франция) се класира за финала на шампионата по тенис на трева в Анталия с награден фонд 426 хиляди евро. Французинът победи своя съотечественик и четвърти в схемата Гаел Монфис (Франция) с 4:6, 7:6 (4), 6:4 за малко повече от два часа игра.

Манарино загуби първия сет, откакто позволи един пробив, само че съумя да изравни, откакто взе тайбрека на втората част. В решаващия трети сет лидерът в схемата взе подаването на противника си в десетия гейм и с втория си мачбол завърши дуела.

На финала Манарино ще играе против номер 2 Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина), който отстрани Иржи Весели (Чехия) с 6:3, 7:6 (1) за 80 минути.

Манарино е спечелил единствената среща с Джумхур - на шампионата в Уинстън Сейлъм (САЩ) през 2014 година.