Финалът за Копа Либертадорес ще бъде изцяло бразилски. Най-престижният клубен

...

Изцяло бразилски финал за Копа Либертадорес! Сантос разби Бока

Финалът за Копа Либертадорес ще бъде напълно бразилски. Най-престижният клубен шампионат в Южна Америка ще бъде решен сред Палмейрас и Сантос които отстраниха надлежно аржентинските грандове Ривър Плейт и Бока Хуниорс. Големият мач е на 30 януари, а арената на конфликта ще бъде митичният стадион "Маракана " в Рио де Жанейро.

В първия полуфинал Палмейрас в профил Ривър Плейт в трагичен реванш, като съвсем съумя да пропилее задатъка си от три чисти гола от първия кръг, само че в последна сметка след няколко намеси на ВАР в ущърб на аржентинците, продължи напред с общ резултат 3:2.

Подобна драма сред Сантос и Бока Хуниорс нямаше макар равенството 0:0 от първия мач в Буенос Айрес. Сантос бе стопанин на терена в Сао Паолу и стигна до безапелационен триумф с 3:0. Диего Питука даде звук за триумфа, откакто откри резултата в 16-ата минута. Гостите се пробваха да се опълчват, само че без триумф.

Всичко в този мач се реши при започване на втората част, когато в границите на две минути сред 49-ата и 51-ата Сантос наклони везните в своя изгода. Първо Джеферсон Сотелдо удвои след самостоятелен пробив отляво, приключил с удар в горния ъгъл на близката греда. 120 секунди по-късно Лукас Брага означи трети гол за Сантос и на процедура постави завършек на всякаква конспирация. От своя страна футболистът на Бока Хуниорс Франк Фабра, който беше изпъден с червен картон, откакто съзнателно стъпка фаулиран от него съперников състезател.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `