Фенербахче победи Олимпиакос със 73:69 в четвъртия мач от четвъртиналната

...

Фенербахче се наложи над Олимпиакос и изпрати серията в пети мач

Фенербахче победи Олимпиакос със 73:69 в четвъртия мач от четвъртиналната серия в плейофите на Евролигата. " Жълто-черните " изравниха серията, като резултатът е 2:2 победи.

Българският национал Александър Везенков бе титуляр за гръцкия гранд и се регистрира с 2 точки, 4 битки и 2 асистенции.

Домакините извоюваха преднина от точка след първите 10 минути на дуела, само че на почивката гостите водеха с точка след 33:32.

След паузата възпитаниците на Георгос Барцокас направляваха играта, само че играчите на Димитрис Итудис реализираха серия от 10 следващи точки, с цел да се върнат водачеството. Най-резултатната част и за двата отбора пристигна в края на мача. " Фенерите " означиха 25 точки против 20 за Александър Везенков и компания и справедливо се поздравиха с успеха.

В хода на дуела водачеството се замени цели 11 пъти.

Най-резултатен в зала " Юлкер " в Истанбул бе Шакийл Маккисик с 20 точки. За спечелилите Дишон Пиер означи 17 пункта, а някогашният състезател на " червено-белите " Тайлър Дорси добави 16.