Европейският властелин Реал Мадрид гледа уверено към 1/4-финалите в Шампионската

...

Реал и Тотнъм с успех в Лигата

Европейският владетел Реал Мадрид гледа решително към 1/4-финалите в Шампионската лига след победа с 2:1 при гостуването си на Аякс в първа среща от 1/8-финалите, играна в Астердам. “Йохан Кройф Арена ” се наслаждения на страхотна игра на домакините преди почивката, която обаче не даде резултат.

Мачът в Амстердам беляза дебютът на технологията за видеоповторения в шампионатите на УЕФА. През първото полувреме при резултат 0:0 попадение на домакините беше анулирано след видеопреглед на противоречива обстановка във вратарското поле на мадридчани.
След почивата “лос бланкос ” заиграха по-добре и вкараха два гола - посредством Карим Бензема (60) и Марко Асенсио (87). Аякс осъществя едно попадение посредством Зиех в 75-ата.

" Тотнъм " направи голяма крачка към 1/4-финалите. В отсъствието на две от звездите си - Хари Кейн и Деле Али, " Тотнъм " записа впечатляваща домакинска победа против водача в Бундеслигата " Борусия " (Дортмунд).

" Шпорите " завоюваха с 3:0 с попадения на Хьон Мин Сон, Ян Вертонген и Фернандо Йоренте и взеха удобен задатък преди реванша в Германия на 5 март.
Източник: dnesplus.bg