Евертън победи Нюкасъл с 3:0 в среща от 15-ия кръг

...

Евертън изненада неприятно Нюкасъл

Евертън победи Нюкасъл с 3:0 в среща от 15-ия кръг на Висшата лига на Англия, игран на стадион " Гудисън Парк ".

Двубоят стартира с митинг на почитателите на Евертън, които освиркаха мощно химна на Висшата лига преди първия съдийски сигнал и по-късно го направиха още веднъж в десетата минута. Причина за това е наказването с 10 отнети точки, което клубът апелира.

Иначе всичките попадения паднаха в края на мача. Дуайт МакНийл даде задатък за домакините след изострен удар в 79-ата минута, а Абдулай Дукуре удвои актива на Евертън в 86-ата. В шестата минута от добавеното време на срещата Бето осъществя първия си гол с екипа на " карамелите " във Висшата лига и оформи крайния резултат

Така " карамелите " към този момент имат 10 точки и напуснаха зоната на изпадащите. На тима бяха отнети 10 точки този сезон за нарушение на разпоредбите за финансов феърплей. Нюкасъл е на 7-а позиция с 26 точки.