Евертън и Ливърпул завършиха наравно 2:2 в мърсисайдското дерби от

...

След драма и спорни моменти: Без победител в мърсисайдското дерби

" Евертън " и " Ливърпул " приключиха наедно 2:2 в мърсисайдското дерби от петия кръг на британската Висша лига. Двубоят предложи доста драма, само че съществена роля за това изигра системата за видеоповторения, която за следващ път провокира разногласия.

На " Гудисън Парк " " Ливърпул " поведе още в в 3', когато Садио Мане означи най-ранното попадение в историята на дербито, разписвайки се след асистенция на Андрю Робъртсън.

Минути по-късно Върджил ван Дайк бе повален в наказателното поле от вратаря Джордан Пикфорд, чието жестоко влизане обаче не му донесе червен картон и надлежно дузпа за първенците, защото намесата на VAR докара до отсъждането на засада. Междувременно Ван Дайк напусна терена със подозрения за тежка травма.

Снимка: Getty Images

Тимът на Юрген Клоп получи нов удар в 19', когато Майкъл Кийн се възползва от неточност на вратаря Адриан и изравни - 1:1.

През втората част " карамелите " сътвориха положителни положения. Калвърт-Люин и Ричарлисон ги пропиляха, преди в 72' Мохамед Салах още веднъж да изведе " Ливърпул " напред.

" Евертън " отговори в 81', когато Калвърт-Люин направи резултата 2:2 със седмия си гол от началото на акцията.

В края домакините останаха с човек по-малко поради пряк червен картон на Ричарлисон. Драмата беше цялостна в добавеното време. Капитанът на " Ливърпул " Джордан Хендерсън се разписа, само че попадението бе анулирано поради засада на Садио Мане. Решението още веднъж пристигна след видеопреглед.

Така " Ливърпул " удължи серията си без проваляне от " Евертън " на 23 мача. Мърсисайдци обаче остават зад градския противник в класирането. " Сините " краткотрайно водят с актив от 13 точки, " алените " са с 3 по-малко.

Снимка: Reuters
Източник: btvnovinite.bg