Енигма Фойерверк записа трета победа от началото на сезона в

...

Енигма Фойерверк оцеля срещу Волтрон

Енигма Фойерверк записа трета победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от район Запад, изиграна довечера в зала „ Триадица “, отборът надделя мъчно последния в класирането Волтрон с 69:67, оставяйки го без триумф след седем мача.

Баскетболистите на Константин Касъров имаха задатък от 5-6 точки съвсем през цялата първа четвърт, само че в края й противникът им обърна за 25:23. Резултатността спадна доста през втория интервал. В него обаче Енигма владееше повече самодейността и на почивката се отдръпна при 43:39 в своя изгода след общо 15 точки досега от Любомир Орешаров.

Играта продължи да бъде доста равностойна и след паузата, като двата отбора оставиха интригата за последната четвърт, която стартира при 57:56 в интерес на играчите в червени екипи. Драмата продължи до последно, като по-малко от минута преди края резултатът бе еднакъв – 67:67.

Андрей Дулгеру още веднъж даде задатък на Енигма 28 секунди преди края, а малко по-късно Даниел Лозанов бе фаулиран след неточност на противника. Той обаче пропусна и двата наказателни удара и даде късмет на Волтрон да завоюва или най-малко да прати мача в продължение. Тимът обаче направи пропуски в последните секунди и успеха отиде за съперника му.

Любомир Орешаров приключи с 22 точки и 10 битки за спечелилите. Тодор Захариев се регистрира със 16 точки, Даниел Лозанов има 14, като и двамата овладяха по 7 битки. Андрей Дулгеру също е с дабъл-дабъл – 10 точки и 12 битки.

За Волтрон най-резултатен бе Стоян Кайнаров с 23 точки, Максим Лезгинов е с 11 и 11 битки, а Алекс Атанасов добави 10 точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.