Елитният Алмерия отпадна на 1/32-финалите в турнира за Купата на

...

В Испания: Тим от IV дивизия отстрани елитен клуб за Купата

Елитният Алмерия отпадна на 1/32-финалите в шампионата за Купата на краля в Испания след проваляне с 0:1 при гостуването си на четвъртодивизионния Барбастро.

Победният гол за домакините бе дело на Франк Карбонел в 28-ата минута след асистенция на Едуардо Минготес.

Футболистите на Алмерия заемат последното, 20-о място във краткотрайното класиране в Ла Лига с едвам 4 точки след 15 кръга и към момента без победа от началото на сезона.

Отборът на Барбастро се намира на 11-а позиция в групата си от четвърта дивизия на испанския футбол с 3 победи, 6 равенства и 5 загуби от 14 изиграни мача.

За 1/16-финалите се класира различен първодивизионен състав – Райо Валекано след победа с 2:0 при гостуването си на четвъртодивизионния Йелкано. За Райо Валекано се разписаха Радамел Фалкао в 89-ата минута и Раул де Томас в четвъртата минута на добавеното време.

Напред не престават и три втородивизионни тима – Уеска, Тенерифе и ФК Картахена.
Източник: novsport.com