Eлитните Лориен, Реймс и Тулуза продължават към 1/16-финалите в турнира

...

ОБЗОР ФРАНЦИЯ: Лил отстрани Троа за купата

Eлитните Лориен, Реймс и Тулуза не престават към 1/16-финалите в шампионата за Купата на Франция, откакто през днешния ден преодоляха противници от аматьорския футбол. За разлика от вчерашните сензации с отпадането на Монако, Ница и Бордо, през днешния ден такива сюжети липсваха.

Тулуза разгроми със 7:1 Ланион от пета дивизия като посетител с два гола на Тайс Далинга. По един гол прибавиха новото сръбско попълнение Велко Бирманчевич, както и някогашният халф на Левски Стайн Спирингс, който оформи крайния резултат в 81-ата минута.

Реймс гостуваше на тима на Луун Плаж – град, прочут с ферибота си за Англия. Местният тим, който се състезава в първа районна лига или шестото равнище на футбола в страната, нямаше какво да опълчи и разумно загуби с 0:7. Два гола за триумфа на професионалния тим вкара Мартен Аделен.

Подобен сюжет се разви и на срещата сред Ла Шатерниер от провинция Лоара и Лориен, приключил 0:6. Тимът на Ла Шатерниер, също от шеста лига, насочи пет удара, само че нямаше шанс да стигне най-малко до почетен гол. Два гола вкара Йоан Катлин – за 0:2 и за 0:5. Ибрахима Коне откри от дузпа в 43-ата минута, а останалите три точни изстрела бяха на сметките на Адил Аушиш, Стефан Диара и Адриан Гърбич.

Оксер се оправи с Дюнкерк с 5:4 при дузпите и 2:2 в постоянното време и продълженията в най-интересната среща от деня. Аячо пък се оправи с 2:1 при гостуването си на Юра Сюд-Фут с два гола на Руан Левин, разкрил в 45-ата минута от дузпа. В мачове на тимове от третото равнище Шамбери победи с 3:1 като посетител Обан, а Белфор се оправи със същия резултат на своя стадион против Олимпик (Сен Кантен).

Лин в профил Троа от шампионата за Купата на Франция, откакто победи с 2:0. Това бе дербито на тимове, които се състезават в Лига 1 на Франция на този стадий от шампионата. Така във 1/16 финалите някогашните първенци ще се изправят против отбора на По.

Домакините бяха безспорни господари в мача и владееха топката в над 70% от времето. Те сътвориха цели 22 голови положения, като насочиха 8 точни удара и още 5 неточни.

Гостите не съумяха да се похвалят с съвсем нищо в мача, който в последна сметка изгубиха.

Първият гол падна в 15-ата минута, когато прецизен бе канадецът Джонатан Дейвид, който се възползва от пас на Унас.В 68-ата минута се разписа и Байо за крайното 2:0.

13:30 08/01 16:00 08/01 16:00 08/01 17:15 08/01 18:30 08/01 18:30 08/01 19:00 08/01 19:30 08/01 21:45 08/01 22:00 08/01