Едноименният тим на град Севлиево победи с 2:0 в Свищов

...

ФК Севлиево на върха след успех в Свищов

Едноименният отбор на град Севлиево победи с 2:0 в Свищов локалния Академик и се изкачи на първото място (заедно с Павликени) в Северозападната Трета лига. Двубоят е от втория кръг на шампионата. Заслужен триумф за селекцията на Анатоли Тонов, която контролираше всичко на терена. В 17-ата минута юношата на Левски (София) – Симеон Димитров оползотвори подаване на Алекс Георгиев за 1:0. Второто попадение падна в 83-ата минута, когато Велислав Денчев центрира и Ростислав Данчев вкара с глава. Още две отлични благоприятни условия за гостите пропиля Денчев. Нападателят на „ студентите “ Кристиян Иванов пък уцели гредата в 62-ата минута. Четвърт час по-късно домакините изгубиха острия си нападател Георги Горанов поради травма.

Академик: 1. Кристиян Николов, 11. Георги Йорданов, 7. Стефан Трайков /капитан/, 5. Пламен Ангелов, 4. Марин Пендов, 8. Константин Цветанов, 17. Виктор Иванов, 10. Георги Горанов, 6. Кристиан Аначков, 16. Кристиян Иванов, 2. Милен Петров.
Играещ треньор – Стефан Трайков

Севлиево: 12. Димитьр Пантев, 19. Алекс Георгиев, 5. Георги Павлов /капитан/, 18. Мартин Минчев, 4. Самба Маянджиу, 17. Павлин Иванов, 6. Петър Казаков, 9. Велислав Денчев, 11. Симеон Димитров, 8. Борислав Будинов, 10. Атанас Георгиев.
Треньор – Анатоли Тонов Северозападна Трета лига 2 кръг, неделя 18 август  Академик (Свищов) 0:2краен резулат  Севлиево