Двукратната шампионка Каролине Возняцки (Дания) се класира за полуфиналите турнира

...

Возняцки се класира за полуфиналите в Пекин

Двукратната шампионка Каролине Возняцки (Дания) се класира за полуфиналите шампионата по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 8,29 милиона $. Защитаващата купата си и сложена под номер 16 Возняцки отстрани рускинята Даря Касаткина с 6:3, 7:6(5).

Датчанката на два пъти навакса пробив пасив първоначално и със серия от четири следващи гейма взе първия сет.

Във втората част Касаткина поведе с 3:0, а по-късно при 5:3 сервираше за равнене на резултата, само че се провали. При 6:5 рускинята пропусна сетбол, а в тайбрека Возняцки дръпна с 6:1 точки и това се оказа решаващо.

Така тя чака победителката от последния четвъртфинал сред Наоми Осака (Япония) и Бианка Андрееску (Канада).

В другия полуфинал лидерката в международната класация Ашли Барти (Австралия) ще играе против Кики Бертенс (Холандия)./БТА