Две завръщания белязаха първата контрола на Левски от лятната подготовка.

...

Кордоба се завърна в игра за Левски, „сините“ тръгнаха с успех при Костов

Две завръщания белязаха първата контрола на Левски от лятната подготовка. „ Сините “ завоюваха образователна игра против Пирин с 2:1. Двубоят бе изигран на главния терен на стадион „ Георги Аспарухов “ в София.

Приятелската среща бе наново завръщане на Николай Костов на треньорския пост в Левски. В игра пък се завърна Хосе Кордоба. Централният бранител се контузи преди два месеца. На вратата стартира Николай Михайлов, като титулярният пазач Пламен Андреев е в по-дълга почивка поради националния тим.

Резултатът бе открит след едвам 57 секунди игра от Преслав Бачев и асистенция на Асен Митков. 26 минути по-късно неприятна реакция на Михайлов способства за равнене. Автор на попадението бе Даниил Кондраков, само че преди този момент Борис Тютюков затрудни „ синия “ вратар.

Последваха няколко положителни благоприятни условия за „ сините “. Първо, Жереми Петрис не съумя да засече топка в наказателното поле на „ орлетата “, а по-късно пък Антоан Стоянов нанесе мощен удар отвън наказателното поле, само че не съумя да затрудни Ковальов.

Снимка: БГНЕС

След почивката Николай Костов излезе с напълно нов състав. Левски продължи да владее самодейността. В 57-ата минута Ивелин Попов вкара топката в съперниковата врата, само че попадението бе анулирано поради засада.

В 85-ата минута след безредие от ъглов удар Нейтън Олдър нанесе прекрасен удар, който бе отразен от Марио Кирев. След това Уелтон проби в наказателното поле и бе съборен от Ласков, за което бе отсъдена дузпа. С осъществяването се нагърби Рикардиньо, който бе прецизен за 2:1.

Източник: safenews.bg