Дублиращият тим на Ботев /Враца/ пропусна да вземе трите точки

...

Дубълът на Ботев /Враца/ поведе с 2:0, но изпусна победата в Свищов

Дублиращият отбор на " Ботев " /Враца/ пропусна да вземе трите точки при гостуването на " Академик " /Свищов/ в мач от Северозападната Трета лига.
Ботевци поведоха с 2:0, само че позволиха равнене до 2:2.
Още в 34-ата секунда " Ботев " поведе с 1:0. След хубава офанзива топката се озова у Асен Русинов, който от дребен ъгъл я вкара в мрежата на домакините.
В 12-ата минута резултатът можеше да стане и 2:0. След центриране от директен свободен удар футболист на " Ботев " игра с глава, само че вратарят на домакините избави.
Резултатът стана 2:0 в 29-ата минута. Тогава бранител на домакините върна топката с глава към своя вратар, само че там дебнеше Иван Нешков, той съумя да я чукне с глава, да излезе на празна врата и от дребен ъгъл я вкара в мрежата.
Домакините понижиха след противоречива дузпа в 33-ата минута. Реферът видя нарушаване на Николай Константинов, за което играчът получи и жълт картон. Домакините бяха точни и резултатът стана 1:2.
През второто полувреме " Ботев " имаше повече обстановки. В 51-ата минута положително центриране от директен свободен удар приключи с удар с глава, само че топката бе блокирана и се стигна до ъглов удар.
В 65-ата минута обаче резултатът бе подравнен. Домакините направиха бърза контраофанзива и техен футболист остана самичък против Любомир Василев, съумя да го преодолее и вкара в празната врата.
В 70-ата минута се отвори доста добра опция за надвит гол. Неразбирателство в отбора на домакините докара до заобиколен свободен удар на към 7 метра от вратата. Всички футболисти на " Академик " се подредиха на голлинията. Топката бе чукната на Радослав Захариев, който стреля, само че уцели противник и се стигна единствено до ъглов удар.
5 минути преди края ботевци сътвориха още едно положително състояние, само че до надвит гол не се стигна.

" Ботев " II: Любомир Василев, Петър Кепов, Ивайло Тодоров, Цветослав Поповчев, Пламен Петров, Николай Константинов, Николай Стефанов (66 – Ивайло Дудушки), Иван Нешков (46 – Деян Танчев), Асен Русинов, Митко Панов, Радослав Захариев (84 – Георги Георгиев)
Източник: bulnews.bg