Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над

...

Дубълът на Ботев удари Нафтата с 2:1

Дублиращият тим на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над Нефтохимик в среща от 14-ия кръг на Втора лига.

Канарчетата поведоха в 38-ата минута, когато Стефан Попов центрира в пеналта, а Мартин Христов се извиси над всички и с глава вкара за 1:0. Няколко минути по-късно Христов се регистрира и с решителна изява в отбрана, предотвратявайки сигурен гол.

В 67-ата минута гостите изравниха с бомбен удар на Даниел Георгиев, който от над 25 метра прати топката под напречната греда за 1:1.

В 73-ата минута канарчетата имаха основателни искания за дузпа за нарушаване против Даниел Гичев, само че основният арбитър подмина обстановката. 2 минути по-късно интензивният Мите Цикарски остана самичък против вратаря, само че не съумя да го преодолее и стреля в тялото му.

Натискът на пловдивчани даде нужния резултат в 85-ата минута, а в воин за ботевистите се трансформира роденият през 2004 година Даниел Гичев. Вратарят на гостите сбърка и подари топката на Иван Василев, нападателят подаде към Гичев и надареният халф с удар сред краката на вратаря донесе триумфа на Ботев.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Християн Славков, Мите Цикарски, Мартин Христов, Благовест Данчев, Иван Василев, Никола Гелин, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Димитър Балинов, Юсеин Касов, Стефан Попов

РЕЗЕРВИ: Мартин Панев, Станислав Работов, Пламен Цончев, Даниел Гичев, Венцислав Богданов, Петър Вуцов, Емил Колев
Източник: marica.bg