допусна второ поражение у дома през сезона в елита. В

...

Хебър изненада Славия насред София

позволи второ проваляне вкъщи през сезона в елита. В дуел от 21-ия кръг белите изненадващо отстъпиха с 0:1 на новобранеца Хебър. Зелените завоюваха за първи път от осем кръга насам..

Славия стартира по-активно и Тони Тасев имаше две благоприятни условия за гол, само че не съумя да преодолее Петър Дебърлиев. После Ахмед Ахмедов опита пас и след рикошет в Алехандро Серано топката се удари в гредата.

Секунди след началото на втората част попадение на Ахмедов беше анулирано поради засада. Така се стигна до 61-ата минута, когато гостите вкараха за 0:1 Георги Търтов центрира от ъглов удар и Арсенио Валпорт осъществя от близко. Десет минути по-късно Тасев смъкна с глава към Галин Иванов, само че той не съумя да уцели вратата.

Въпреки загубата Славия остава на пето място в класирането с 35 точки. Хебър се изкачи на 14-та позиция с 16 точки. Толкова има и 13-ят Септември.
Източник: flashnews.bg