Домакинът Латвия отпадна от европейското първенство по баскетбол за жени.

...

Латвия отпадна от ЕвроБаскет 2019

Домакинът Латвия отпадна от европейското състезание по баскетбол за дами. В плейофен мач за класиране на четвъртфиналите латвийките паднаха с 62:77 (14:23, 9:22, 17:14, 22:18) против Швеция.

Скандинавките играха доста по-добре в първите два интервала, когато разрешиха на своя противник да осъществя едвам 23 точки. Шведският тим се отдръпна с 22 точки задатък на почивката, а в оставащите две елементи Латвия имаше минимално предимство, което не оказа никакво въздействие върху крайния излаз на дуела. Най-резултатна за победителките стана Фрида Елдебринк с 21 точки, до момента в който за латвийския отбор Аля Брумерман се отличи с 13 точки. На четвъртфиналите Швеция ще играе против другия хазаин на финалния шампионат Сърбия.

Англия отстрани Черна гора след безапелационен триумф с 92:17 (22:14, 22:27, 25:19, 23:11). Карли Самюелсън приключи с 28 точки за английския състав. На четвъртфиналите на Евро 2019 Англия ще се изправи против Унгария. По-късно довечера са оставащите два плейофа: Белгия-Словения и Италия-Русия. Европейският шампионат продължава до 7 юли.