Джоел Ембийд направи дабъл-дабъл и Филаделфия победи със 117:96 Вашингтон

...

Ембийд записа дабъл-дабъл и изведе Сиксърс до победа срещу Уизърдс

Джоел Ембийд направи дабъл-дабъл и Филаделфия победи със 117:96 Вашингтон в мач от постоянния сезон на НБА.

Ембийд записа 36 точки и 13 битки, а Тобиас Харис вкара още 23 за Сиксърс, които още веднъж са с позитивен баланс при 17-16. Те са втори в Атлантическата дивизия с шест мача зад Бруклин, а Вашингтон заема същата позиция зад Маями в Югоизточната. Хийт изостават с 3.5 мача от водача.

Въпреки че изнесе отличен мач, Ембийд се забърка и в случай. 3:04 минути преди края на третата четвъртина той бе фаулиран от Монтрезъл Харел и двамата си размениха по няколко обидни думи, преди да получат механически нарушавания. 30 секунди по-късно Харел бутна още веднъж Ембийд и му изкрещя в лицето, поради което играчът на Вашингтон бе изпъден. Той бе ескортиран отвън игрището, а в същото време Ембийд му махаше за сбогом до идната им среща. Спенсър Динуиди пък бе най-резултатен за Вашингтон със 17 точки.

Кевин Лов и Дариъс Гарланд вкараха по 22 точки и Кливланд разгроми със 144:99 Торонто. Лаури Марканен добави 20 точки за Кавс, които изравниха клубен връх с цели 46 в границите на третата четвъртина. Това бе и пета поредна домакинска победа за тима на Кливланд, който вкара цели 22 тройки при 52 стрелби.

Юта Уатанабе записа персонален връх в кариерата си с 26 точки и 13 битки за Торонто.

Зак Лавин вкара 32 точки при завръщането си в игра и Демар Дерозън означи други 24 при победа на Чикаго със 113:105 против Индиана. Никола Вучевич записа дабъл-дабъл с 16 точки и 15 битки при третата поредна победа на Булс, а Крис Левърт вкара 27 за Пейсърс.

Никола Йокич записа впечатляващите 26 точки и 22 битки при победа на Денвър със 103:100 против Лос Анджелис Клипърс, които бяха без контузения Пол Джордж. Нъгетс съвсем изгубиха преднина от 17 точки, само че стрелбата на Брендън Бостън със сирената бе неточна.