Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира

...

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Рим

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на двойки на шампионата по тенис на клей за дами в италианската столица Рим с награден фонд 60 хиляди $.

Евтимова и Марин Парто (Франция) победиха на старта италианките Елеонора Алвиси и Дилета Черубини със 7:6(3), 6:2 за час и 31 минути игра. Българката и французойката поведоха с 3:1 в първия сет, позволиха поврат до 3:4, само че съумяха да поведат в резултата, а във втората част не изпуснаха преднината си.

Евтимова взе участие и в конкуренцията на сингъл, само че отпадна в квалификациите.

Другата българка Джулия Терзийска и австралийката Александра Осборн претърпяха проваляне в първия кръг при двойките от Анастасия Золотарева (Русия) и Васанти Шинде (Индия) с 4:6, 3:6. Мачът продължи 71 минути.

По-рано през днешния ден Терзийска преодоля квалификациите на сингъл и се класира за главната скица на шампионата в Рим.