Дейвид Мойс записа победа с Уест Хям“ от петия път.

...

Мойс разби шампионските амбиции на „Челси“

Дейвид Мойс записа победа с „ Уест Хям “ от петия път. Точно толкоз мача бяха нужни на опитния управител за първи триумф отпред на „ чуковете “. А това се случи във допустимо най-удачния миг – дербито с „ Челси “. Марко Арнаутович вкара скъпоценния гол за крайното 1:0 на Олимпийския стадион в Лондон. Халфъ бе прецизен още в 6-ата минута. Така „ чуковете “ записаха едвам втори триумф в последните си 15 мача за състезание. За Дейвид Мойс това бе първи домашен триумф от година насам, когато надвит бе „ Уотфорд “, само че като треньор на „ Съндърланд “.

„ Челси “ претърпя нов удар по шампионските си упоритости. Тимът на Антонио Конте бе безукорен в последните кръгове, записвайки шест триумфа в последните седем мача. Но дуелите като този със закъсалия „ Уест Хям “ ги остави надалеч от първото място. През втората част първенецът на Англия не съумя да насочи нито един прецизен удар при 70% притежаване на топката. Последната загуба на „ сините “ за състезание бе против различен закъсал отбор, този на „ Кристъл Палас “ (1:2).

В различен мач от кръга „ Тотнъм “ разгроми „ Стоук “ с 5:1. Хари Кейн вкара два гола, като с тях удари кота 90 попадения във Висшата лига. Таранът ги означи в 131 срещи.

Икономични победи с по 1:0 записаха „ Бърнли “ над „ Уотфорд “ и „ Суонзи “ против „ Уест Бромич “. „ Хъдърсфийлд “ надви над „ Брайтън “ за 2:0, а „ Кристъл Палас “ и „ Борнемут “ приключиха 2:2.
Източник: trud.bg