Девин Букър отбеляза 58 точки, негово най-добро постижение за сезона,

...

Девин Букър отбеляза 58 точки за победата на Финикс над Ню Орлиънс

Девин Букър означи 58 точки, негово най-хубаво достижение за сезона, с цел да помогне за успеха на Финикс над Ню Орлинъс със 118:114 като хазаин в среща от Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА). Букър минава границата от 50 точки за повторно в кариерата си откакто осъществя 51 против Чикаго на 30 ноември и то единствено за три четвърти игра. Той добави още 5 битки и 5 асистенции.

С негова помощ Финикс съумя да навакса закъснение от 24 точки откакто Ню Орлиънс бе повел с 83:59 в средата на третата част. Сънс дадоха отговор със серия от 25:6 и понижиха разликата до 5 точки в четвъртата четвърт. Букар вкара 20 точки единствено в третия интервал, в това число 25 следващи точки до края на мача. Победата бе втора поредна за Финикс, а Ню Орлиънс е в серия от три проваляне. Зайън Уилямсън се регистрира с 30 точки за гостите, а Си Джей Маккълъм добави 27.

Маями надигра Сан Антонио със 111:101 като посетител в първи мач от НБА в Мексико Сити от 2019 година насам. Срещата бе 31-а на мексиканска земя, повече от всяка друга страна отвън Съединени американски щати и Канада. Местните почитатели бяха изпълнили струващата 300 милиона $ сцена, която бе издигната през 2012 година.

Джими Бътлър осъществя 26 точки, а Бам Адебайо се включи с 22 точки и 13 битки за четвъртия следващ триумф на Маями. Тайър Хиро добави 21 точки. За Сан Антонио Келдън Джонсън означи 22 точки.

Оклахома записа домашен триумф над Мемфис със 115:109. Звездата на гостите Джа Морант бе дисквалифициран преди почивката и това способства за края на победната серия от седем мача за Гризлис. Морант получи второ техническо нарушаване 43 секунди преди края на първото полувреме. Тимът на Оклахома беше без Шей Гилджъс-Аликзандър и Джош Гиди, само че съумя да завърши поредност от пет провали, които натрупа. Лу Дорт вкара 24 точки за спечелилите, а Айзея Джо добави 23 точки, негово персонално достижение за сезона. За Мемфис Дилън Брукс означи 32 точки.

Кливланд надви над Далас вкъщи със 100:99 след продължение. Джаред Алън бе прецизен при оставащи 2:01 минути от продължението и оказа помощ за триумфа на Кавалиърс, които остават непобедени в пет срещи, приключили след спомагателен интервал този сезон. Далас имаше три благоприятни условия да повече в последната минута, в това число при пукотевица на Кристиан Ууд. Донован Мичъл осъществя 25 точки, а Дариъс Гарланд се регистрира с 18 точки, 7 битки и 12 асистенции за Кливланд, а Кемба Уокър приключи с 32 точки и 7 асистенции за гостите от Далас. Лука Дончич пропусна мача поради разтежение.

Лос Анджелис Клипърс надделя като хазаин Вашингтон със 102:93 след 31 точки на Кауай Ленард. Вашингтон удължи серията си от провали на девет мача. Кристапс Порзингис вкара 12 точки за гостите, които изгубиха 12-и от последните си 13 дуела.

Милуоки се оправи с Юта със 123:97 като хазаин в друга среща от вечерта в Националната баскетболна асоциация. Боби Портис означи 22 точки и 14 битки като титуляр вместо Янис Адетокунбо, а Милуоки игра и без Крис Мидълтън. Гръцкият национал пропусна дуела поради проблем с лявото коляно. Това бе пети мач, в който той не играе от началото на сезона. Мидълтън се оплака от болки в дясното коляно. Джру Холидей добави 21 точки и 8 асистенции, а Брук Лопес се включи с 18 точки и 8 битки за Бъкс. Малик Бийзли и Лаури Марканен осъществиха по 18 точки за Юга.

Хюстън претърпя домакинско проваляне от Портланд с 95:107 след 32 точки на Анфърни Саймънс и 25 на Деймиън Лилард. Юсуф Нуркич приключи с 14 точки, а Джош Харт с 12 точки и 13 битки за гостите. Джейлън Грийн се регистрира с 15 точки за Рокетс.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.

Снимки: Gettyimages