ДЕТРОЙТ (AP) — Виктор Уембаняма има 16 точки, 12 борби

...

Виктор Уембаняма има 1-ви трипъл-дабъл в НБА за Спърс със 130-108 срещу Пистънс

ДЕТРОЙТ (AP) — Виктор Уембаняма има 16 точки, 12 битки и 10 асистенции за първия си трипъл-дабъл в НБА, водещ в Сан Антонио Спърс до победа със 130-108 над Детройт Пистънс.

Уембаняма, определеният номер 1 в драфта, реализира триумфа единствено за 21 минути игра против франчайза, който се надяваше да го притегли. Детройт имаше най-лошото достижение в лигата предишния сезон, само че не получи първия избор в лотарията за драфта.

Уембаняма беше 6 от 16 от полето, като пропусна и четирите си опита за 3 точки. Френският феномен с височина 7 фута и 3 сподели уменията си за разиграване на почивката и в поста, настройвайки съотборниците си с хлъзгави подавания, с цел да надмине върха си от предходния сезон от седем асистенции.

Спърс (6-30) влязоха в мача с втория най-лош връх в НБА, единствено с ниските Пистънс зад тях и серия от пет загуби.

Детройт (3-35) загуби шест поредни мача, откогато прекъсна рекордната си серия от 28 загуби в НБА.