Десет от ЦСКА 1948 победиха Пирин с 2:1 на стадион

...

10 от ЦСКА 1948 оцеляха след обрат срещу Пирин в Бистрица

Десет от ЦСКА 1948 победиха Пирин с 2:1 на стадион " Витоша " в Бистрица. „ Червените “ стигнаха до цялостен поврат след дежурен Ивайло Чочев и първото попадение на Енрике Рафаел за тима на Любослав Пенев.

Домакините останаха с човек по-малко в 23-ата минута. Ангел Лясков настъпи Иван Тасев. След намесата на ВАР футболистът на " алените " получи пряк червен картон.

Само четири по-късно Венцислав Бенгюзов даде задатък на " орлетата " след центриране на Радослав Цонев от корнер. В 31-ата минута голмайсторът на Пирин напусна наложително терена, а на негово място в игра влезе Мартин Смоленски.

Любослав Пенев направи тактическа смяна с оглед неналичието на един човек на терена и извади Октавио, а на негово място влезе Стив Фуртадо. Пирин натисна своя конкурент и осъществя втори гол във вратата на ЦСКА 1948 в края на първата част посредством Станислав Костов, само че голът беше анулиран заради засада.

Ивайло Чочев изравни 10 минути след началото на втората част с глава, възползвайки се от точно подаване на Реян Даскалов.

В 83-ата минута Георги Русев пусна към Енрике Рафаел на празна врата и бразилецът осъществя дебютния си гол за " алените ".

ЦСКА 1948 е трети с 35 точки, на пет зад водача ЦСКА, който обаче има мач по-малко. Пирин на Христо Янев остава в рисковата зона. Тимът е 15-и с 9 пункта. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg