Дерик Уайт вкара кош със сирената, а Бостън Селтикс победи

...

Бостън изравни резултата във финалния плейоф срещу Маями

Дерик Уайт вкара панер със сирената, а Бостън Селтикс победи като посетител Маями Хийт със 104:103. Така  келтите изравниха резултата във финалния плейоф в Източната конференция на НБА. За финала към този момент се класира.

Селтикс изоставаха с 0:3 в серията, само че след три следващи победи направиха 3:3. Последният седми мач ще се играе в понеделник в Бостън. В историята на НБА няма тим, обръщал серия от 0:3. Три други обаче са стигали до седми конфликт, откакто са изгубили първите три мача.

След като Джими Бътлър осъществя три наказателни удара за 103:102 три секунди преди края, с цел да даде преднина на Маями, Маркъс Смарт от Бостън направи опит за тройка, само че не съумя. Уайд обаче се пребори и осъществя победния панер. „ „, сподели Уайд след мача.

Джейсън Тейтъм записа 31 точки, 12 битки и 5 асистенции, а Джейлън Браун добави 26 точки и 10 битки за Селтикс. Смарт означи 21 точки, Уайт – 11, а Робърт Уилямс III – 10.

За Маями Джими Бътлър приключи с 24 точки, 11 битки и 8 асистенции. Той означи 15 точки в четвъртата четвърт. Кейлъб Мартин направи дабъл-дабъл – 21 точки и 15 битки. Гейб Винсънт се отличи с 15 точки, Дънкан Робинсън добави 13, Бам Адебайо способства с 11 точки и 13 битки.

Derrick White’s tip-in at the buzzer sends our series back to Boston for Game 7.