Денят се оказа много успешен за фаворитките на WTA 250

...

Успешен ден за фаворитките в Бад Хомбург

Денят се оказа доста сполучлив за фаворитките на WTA 250 шампионата в Бад Хомбург. Шампионката от 2021-а и посланичка на шампионата Анжелик Кербер продължава напред към четвъртфиналите, а същото важи за Симона Халеп и Бианка Андрееску.

Кербер се оправи с 6-2, 6-3 против Лучия Бронзети и по този начин продължава да бъде непобедена. Тя осъществя 3 пробива и в това време отрази четирите благоприятни условия на съперничката си.

За нея следва мач с друга доста опитна съперничка в лицето на Ализе Корне, която победи със 7-6(4), 6-4 друга германка в лицето на Татяна Мария.

Симона Халеп даде едвам три гейма на Тамара Зиданшек – 6-0, 6-3 за 67 минути на корта. В топ 8 поставената под №4 ще играе с Аманда Анисимова, която бе още по-категорична против сънародничката си Ан Ли – 6-0, 6-2.

Още една победа на трева записа и Бианка Андрееску – 6-4, 6-4 против Кейти Суон. Канадката ще бъде съперничка на поставената под №1 Дария Касаткина в идващия стадий.

Продължава и сполучливото завръщане в тура за Забине Лисицки. Германката съумя да победи Грет Минен след 6-3, 2-6, 6-2.
Източник: tenniskafe.com