ДЕНВЪР (АП) — Никола Йокич стана първият играч от НБА

...

Йокич получава 10-и трипъл-дабъл за сезона, след като Нъгетс победи Нетс със 124-101

ДЕНВЪР (АП) — Никола Йокич стана първият състезател от НБА с най-малко 10 трипъл-дабъла в седем следващи сезона, откакто Денвър Нъгетс победи Бруклин Нетс 124-101 в четвъртък вечер за третата си поредна победа.

Йокич имаше 26 точки, 15 битки и 10 асистенции в своя 115-и трипъл-дабъл в кариерата през постоянния сезон. Денвър също беше заздравен от завръщането на Джамал Мъри, който пропусна мача против Чикаго във вторник заради болки в глезена. Той вкара 16 точки, а Пейтън Уотсън добави 18 за защитаващия купата Нъгетс.

Играйки в задния завършек на поредните мачове на пътя, на Нетс им липсваше Денис Смит-младши, който не го направи направете пътуването, до момента в който продължавате да се възстановявате от пострадване на горната част на гърба. Те бяха водени от 17 точки на Спенсър Динуиди, като Кам Томас добави 13.

Напредвайки с 13 на полувремето, Нъгетс се разхлабиха за 38 точки през третата четвърт, като Йокич нанесе финалните линии на скока, като караше за пауза в последните секунди...