Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира

...

Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Турция

Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди $.

Глушкова победи в оспорван дуел чешката квалификантка Линда Шевчикова със 7:6(6), 2:6, 6:3 за 3:26 часа.

Българката преодоля пасив от 1:4 по пътя си към триумфа в първия сет, само че във втората част взе единствено два гейма и съперничката й изравни резултата. В третия сет тя взе задатък от 5:1 и умерено стигна до крайния триумф.

В спор за място на полуфиналите Глушкова ще играе на следващия ден с третата в схемата Пиа Ловрич (Словения).

Участващата с " уайлд кард " Лидия Енчева отпадна във втория кръг след проваляне от шестата сложена Мария Хосе Рамирес (Мексико) с 4:6, 3:6 за 1:42 час.