Дарюшафака (Турция) загуби от гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) със

...

Дий Бост и Химки загубиха от Байерн, Макаби със страхотен обрат срещу Дарюшафака

Дарюшафака (Турция) загуби от гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) със 71:73 в мач от 11-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Израелците изоставаха с 14 точки в четвъртата част (51:65), само че изиграха страхотни последни осем минути и направиха цялостен поврат.

Джон Дибартоломео приключи с 13 точки за Макаби Тел Авив. Джони О'Брайънт направи " дабъл-дабъл " - 12 и 14 битки.

Майкъл Ерик беше най-резултатен за Дарюшафака с 20 точки, а Тони Дъглас приключи с 14 точки и 6 асистенции.
Будучност (Черна гора) победи като хазаин Барселона (Испания) с 67:64 и записа трети следващ домашен триумф в шампионата. Черногорците направиха серия от 10:0 в края на мача, с цел да стигнат по успеха.

Неманя Гордич и Ърл Кларк приключиха с по 12 точки и 5 битки за Будучност. Данило Николич добави 11.

Адам Ханга се отличи за Барселона с 12 точки и 6 битки, а Анте Томич записа 10 точки и 6 битки.
Байерн Мюнхен (Германия) победи гостуващия Химки (Русия) със 72:65.

Американецът с български паспорт Дий Бост игра 20:21 минути Химки и приключи с 6 точки, 2 битки и 3 асистенции.

Чарлс Дженкинс и Джордан Мики означиха по 12 точки за съветския отбор, който позволи седмо проваляне.

Нихад Джедович беше най-резултатен за Байерн с 14 точки, а Владимир Лучич вкара 13.
Армани Милано (Италия) загуби семейството си на Гран Канария (Испания) с 86:94. Испанският отбор стигна до първи триумф под управлението на новия старши треньор Виктор Гарсия.

Маркус Ериксон записа 17 точки за 16:33 минути игра за Гран Канария, а Ким Тили добави 12 точки и 6 битки.

Майк Джеймс беше най-полезен за Армани Милано с 26 точки и 8 асистенции.