Държавата трябва да поеме своята отговорност, включително и финансова, ако

...
Държавата трябва да поеме своята отговорност, включително и финансова, ако
Коментари Харесай

Държавата ще стимулира раждането на трето дете в семействата в България

Държавата би трябвало да поеме своята отговорност, в това число и финансова, в случай че желае да промени трендовете в демографията. Това съобщи вицепремиерът Валери Симеонов по време на кръгла маса на тематика " Демографски трендове и процеси в България ", която беше проведена в Народното събрание.
 
България е обезлюдена с параметрите на злополука

По думите му раждането на трето дете ще се подтиква финансово, като се поемат такси за детска градина, дават се помощи за облекла, образователни пособия, тъй че третото дете да не се трансформира в тежест за българското семейство, а да бъде насърчавана раждаемостта, защото броят на фамилиите с три деца у нас е доста дребен.
 
Трябва да се увеличим с 1 млн. души, с цел да не ни сполети демографска злополука

Той уточни, че към този момент са взети решения в тази посока, като са отстранени рестриктивните мерки за броя за ин витро опити. По думите му, ограниченията ще бъдат заложени в взаимната управническа стратегия с небосвод 2020 година, която към момента не е съгласувана.

Песимистична прогноза: Населението на България ще се стопи фрапантно

Като други ограничения за превъзмогване на демографския срив Симеонов очерта опцията младите фамилии да получат жилища против нисколихвени или безлихвени заеми, както и работа за привличането на българите от българските диаспори отвън територията на България. Според Симеонов могат да бъдат привлечени хора с българско съзнание от Македония, от Западните околности, Молдова, Украйна, където има значителен запас за възобновяване на растежа на популацията. Според него със стипендии, отпуснати от страната, сходен ангажимент може да има и за българите, които следват в чужбина.
 
 БГНЕС

Евростат: Около 2,5 милиона българи живеят в тежки материални ограничения

Вицепремиерът счита, че не би трябвало да се подценява и здравето на възрастните хора. Те не би трябвало да се смятат за детайл, изключен от демографската работа, и са нужни ограничения за профилактика на здравето, а не лечение на към този момент открити заболявания, което ще обезпечи удължение на живота им. Мислят се и ограничения за неизолиране на хората в пенсионна възраст от стопанската система и от трудовия развой. По тематиката Xopaтa във Bидин, Пaзapджик и Kъpджaли живeят нaй-бeднo Българите изчезват с 80 000 на година Вижте демографските трендове в Европейски Съюз и къде е България
Източник: dariknews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР