Дания прегази Исландия с 3:0 като гост в сблъсък от

...

Дания пречупи Исландия с два рикошета

Дания прегази Исландия с 3:0 като посетител в конфликт от Група 2 на Дивизия “А” на Лигата на нациите и си върна възможностите да се намеси в борбата за първото място, за което се очакваше да спорят единствено Англия и Белгия.

Европейските първенци от 1992 година нанесоха своя удар в последните секунди на първото полувреме и в първите на второто, когато вкараха два гола. И двата пристигнаха след щастливи рикошети. В първия случай вратаря на исландците Ханес Халдорсон мазета топката в тялото на своя съотборник Рунар Сигурьонсон, след което тя мина голлинията въпреки и с малко.

Още в първата минута след почивката пък нов рикошев разреши на да се окаже самичък против вратаря и след нескончаем спринт беше прецизен за 2:0 за Дания.

заби третото попадение в 61-вата минута с мощен удар с десния крайник.

ROBERT. SKOV.
3-0 til Danmark!
— Fodboldlandsholdene (@dbulandshold)
По-рано довечера Англия надделя Белгия с 2:1 в другата среща от групата.

В идващия кръг в сряда датчаните ще гостуват на “Уембли”, а исландците отново са домакини - на “червените дяволи”.

Лига на нациите 3 кръг, неделя 11 октомври  Исландия 0:3краен резулат  Дания