Дамският ни национален отбор по волейбол надви Полша с 3:1

...

Фантастични лъвици обърнаха Полша и спечелиха група В на Евро 2021

Дамският ни народен тим по волейбол надделя Полша с 3:1 (18:25, 25:21; 25:21; 25:23) в директната борба за първото място на предварителна група " В " от ЕвроВолей 2021, част от което се организира в Пловдив.
 Жалко! България загуби трагично от Германия

Първо проваляне за " лъвиците "

Волейболистките на Иван Петков се нуждаеха от победа с 3:0 или 3:1 гейма, с цел да завоюват групата, а след постигнатия триумф ще срещнат четвъртия от група " D " Швеция на 1/8-финалите.
 Снимка 544387
Източник:

Така нашите девойки приключват груповата фаза като водач с 13 точки (4 победи, 1 загуба), полските състезателки остават втори с 12 точки и същия баланс.

Най-резултатна бе Емилия Димитрова с 24 точки (1 ас, 3 блокади), 21 точки добави Елица Василева. Христина Вучкова завърши с 8 точки (5 блокади). За Полша Магдалена Стисяк завърши с 15 точки (1 ас, 1 блокада), 14 осъществя Зузана Горечка (2 блокади).