Чилич пречупи Вердаско след петсетов обратФиналистът от миналогодишното издание на

...

Чилич пречупи Вердаско след петсетов обрат

Чилич пречупи Вердаско след петсетов поврат
Финалистът от миналогодишното издание на "Аустрелиън Оупън" Марин Чилич продължава към четвъртия кръг на конкуренцията, откакто отстрани Фернандо Вердаско в пет сета: 4-6. 3-6, 6-1, 7-6(8), 6-3. Двубоят продължи 4 часа и 20 минути и бе придружен от доста обрати, само че в последна сметка по-свеж се оказа хърватинът, с цел да доближи до крайната победа.

Бъдещият участник на Sofia Open 2019 Вердаско стартира доста по-добре мача и завоюва малко изненадващо първите два сета. В третата част поставеният под номер 6 Чилич се върна в мача, а в четвъртия сет отрази два мачбола в тайбрека, с цел да го завоюва въпреки всичко с 10-8. В решителната част хърватинът реализира ранен пробив във втория гейм, който удържа и завърши мача с 6-3.

В идващия стадий той ще играе против различен испанец - Роберто Баутиста Агут, който победи в три сета 10-ия Карен Хачанов. Победителят от техния конфликт ще е евентуалният противник на Роджър Федерер на четвъртфиналите. /БГНЕС
Източник: bgnes.com