Чили изрита Португалия и е на финал в Купата на

...

Чили е на финал в Купата на Конфедерациите

Чили изрита Португалия и е на край в Купата на Конфедерациите. Южноамериканският първенец победи " мореплавателите " след 3:0 при дузпите, откакто двата тима не можаха да си вкарат гол през постоянното време и продълженията. Герой за Чили е Клаудио Браво! Капитанът избави цели три дузпи, съобщи Sporta.bg.

Първото полувреме на мача бе по-добро за Португалия, само че до голове не се стигна. Чили пък имаше своите шансове в края на второто продължение, откакто в 119-ата минута Артуро Видал тресна гредата, а топката се спря в краката на Ернадес, който неотложно стреля, само че още веднъж металният дирек застана на пътя на гола. Минута по-късно Санчес имаше опция да вкара, само че Фонте съумя да спре удара му.

Източник: inews.bg