Четири мача от 6-ия кръг на английската Висша лига се

...

ОБЗОР: Ливърпул пречупи „чуковете“, Челси падна вкъщи от Вила

Четири мача от 6-ия кръг на британската Висша лига се играха в неделния следобяд.

В огромното дерби Арсенал и Тотнъм не се победиха, въпреки да си вкараха по 2 гола на „ Емирейтс “, до момента в който Челси направи поредна неверна стъпка и падна у дома от Астън Вила с 0:1.

Междувременно Ливърпул съумя да пречупи съпротивата на коравия Уест Хем и завоюва с 3:1 на своя „ Анфийлд “, а Брайтън би у дома със същия резултат Борнемут.

Така хората на Юрген Клоп към този момент са еднолично на второ място с 16 точки от 18 вероятни, колкото има само първенецът Манчестър Сити.

Мохамед Салах вкара от дузпа в 16-ата минута, само че малко преди почивката Джаред Боуен изравни с атрактивен плонж и удар с глава.

След паузата обаче алената войска на Юрген Клоп не остави късмет на чуковете – след час игра Дарвин Нунес осъществя за 2:1, а Диого Жота постави точка на разногласието в 85-ата минута.

Челси пък за следващ път стъпи изкривено, откакто загуби семейството си на Астън Вила с 0:1.

Така възпитаниците на Маурисио Почетино са чак на 14-о място със скромния актив от 5 точки след 6 дуела.

Единственото попадение в мача вкара Оли Уоткинс в 73-ата минута, откакто малко преди този момент сините останаха с човек по-малко – Густо бе изпъден с пряк червен картон.