Червените надвиха Ботев (Вр)ЦСКА откри победоносно състезателната 2024 година.Червените“ победиха

...

ЦСКА победи Ботев Враца с 3:0

" Червените " надделяха Ботев (Вр)

ЦСКА откри победоносно спортната 2024 година.

„ Червените “ победиха с лекост гостуващия Ботев (Враца) с 3:0 в първия пролетен кръг от елита.

Тибо Вион вкара два красиви гола от отдалеченост, разписвайки се преди и след почивката, а този през второто полувреме бе извънредно атрактивен. Точен за " армейците " бе и Тобиас Хайнц.

Повторен дебют за отбора направи нападателят Фернандо Каранга, който вкара един път, само че след засада и попадението му не бе зачетено, а от първата минута стартира различен новопостъпил - Улаус Скаршем.

В заключителната част на дуела пък своя първи мач през сезона записа капитанът на „ армейците “ Юрген Матай, който се възвърне след тежка травма.

Така ЦСКА записа своята 18-а поредна победа над Ботев (Враца) и оглави краткотрайното класиране с 45 точки. Толкова, само че с мач по-малко, има есенният първенец Черно море, който на следващия ден гостува на Лудогорец в Разград.

Ботев (Враца) остана на предпоследно място с 13 точки от 21 срещи, намирайки се в серия от 3 турнирни забуби.

Преди срещата имаше минута безмълвие в памет на умрелия преди година именит футболист на „ алените “ и на националния ни тим Петър Жеков.

Срещата стартира с добра офанзива на ЦСКА, при която Иван Турицов опита пас с пета към наказателното поле на гостите, само че след рикошет се стигна до корнер, а след него – до нищо рисково.

Гостите можеха да открият в 5-ата минута, откакто Мартин Смоленски откри по отличен метод Браян Переа, който се озова самичък против Димитър Евтимов, само че бе застигнат и блокиран от сънародника си Браян Кордоба.

В 12-ата минута стражът на „ армейците “ се намеси уверено, с цел да спре Даниел Генов, а 8 по-късно ЦСКА вкара хубав гол от отдалеченост.

Разписа се Тибо Вион, който шутира мощно от към 35 метра и заби топката неспасяемо в мрежата на

Източник: tribune.bg