Черноморец победи с 85:70 (28:6, 24:29, 15:20, 18:15) Шумен като

...

Силна първа част спаси Черноморец в Шумен

Черноморец победи с 85:70 (28:6, 24:29, 15:20, 18:15) Шумен като посетител в мач от 23-ия кръг на НБЛ. Успехът е 12-а за " акулите ", които имат и 9 загуби в сметката си. Шумен е с баланс 3-18.

Гостите започнаха стремително срещата, реализирайки 28 точки против единствено 6 за противника им. Това им даде удобна преднина от 22 точки, които им обезпечи и успокоение до края на срещата. Още във втората част домакините съумяха да намерят верния темп и завоюваха идващите 10 минути, намалявайки пасива си с 5 точки преди почивката. След паузата те стопиха задатъка на Черноморец с още 5 точки преди заключителната четвърт. В нея баскетболистите на Васил Евтимов още веднъж не блестяха, само че в последна сметка се добраха до успеха.

За Черноморец Макол Моайен приключи с дабъл-дабъл - 24 точки и 12 битки, Джордан Тъкър вкара 19 точки, а 17 наниза Мунис Туту.

Ишмаел Ел-Амин се разписа с 31 точки за Шумен, а Георги Кендеров добави 13.