Черно море завърши 2:2 срещу вицешампиона и настоящ лидер в

...

Черно море направи 2:2 с лидера в Украйна

Черно море приключи 2:2 против вицешампиона и сегашен водач в шампионата на Украйна Днипро-1 във втората си контрола от лагера в Турция.

„ Моряците “ вкараха два красиви гола посредством Васил Панайотов и Исмаил Иса, само че позволиха леки попадения, които им попречиха да завоюват дуела на стадион „ Мардан “ в Алания.

Мишаел Алвес пропусна първия добър късмет за гол в мача. В 12-ата минута бразилецът спря на гърди центриране от десния фланг и стреля от към границата на наказателното поле, само че право в ръцете на вратаря на Днипро-1.

Две минути по-късно старши треньорът на Черно море Илиан Илиев трябваше да направи насилствена промяна. Атанас Илиев получи удар в гърба и напусна игра, а мястото му зае Исмаил Иса.

Днипро поведе в резултата в 18-ата минута с гол на Витиня. В 30-ата обаче Васил Панайотов изравни със страховит гол. Халфът засече с воле центриране на Виктор Попов и заби топката в мрежата на украинците за 1:1.

В 52-рата минута Исмаил Иса изведе Черно море напред в резултата. Нападателят получи топката по въздух в наказателното поле и от воле прониза стража на Днипро-1 за цялостния поврат в мача.

Преднината на българския тим обаче се задържа напълно малко, като в ответната офанзива украинците изравниха след точно осъществяване на директен свободен удар от страна на Едуард Сарапий за 2:2.

До края на мача не се случи нещо по-интересно, а играта бе накъсана от множеството смени.

Участие в мача за Черно море не взеха Едгар Пашеко и Кристо Яначков, които са с контузии, а Мазир Сула е болен.

Съставът: 84. Християн Славков, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 33. Мишаел Алвес, 27. Даниел Димов, 9. Атанас Илиев

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 1. Денислав Стойчев, 4. Росен Стефанов, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 32. Мартин Дичев, 29. Берк Бейхан, 36.Александър Веселински, 41.Уеслен Жуниор, 86. Исмаил Иса, Николай Костадинов, Борис Стойков.