Черно море Тича се наложи със 105:99 над Спартак Плевен

...

Черно море Тича постигна трудна победа над Спартак във Варна

Черно море Тича се наложи със 105:99 над Спартак Плевен в страховит конфликт във Варна от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига. И двата тима имаха отлични проценти на пукотевица, което се отрази еи на резултатността, само че " моряците " изрично превъзхождаха в битката под коша.

Плевенчани дойдоха край морето окрилени след първата си победа за сезона предходната седмица и изтезаха съществено домакините, само че не устояха до края.

Завърнал се след контузия, Цветослав Острев стартира дуела, само че Дарин Великов даде късмет на плеймейкърската позиция и на младия гард Димитър Илиев, който не го разочарова и се оправи сносно. В игра като титуляр за първи път от началото на сезона се появи и Цветомир Куртев, лекувал тежка травма до неотдавна. Варненци бяха без един от главните си състезатели Николай Грозев, също с контузия, а Милян Боцка към момента е в родната си Сърбия.

Много резултатно потегли дуелът, като вървеше извънредно панер за панер, без някой от двата отбора да вземе повече от 3-4 точки задатък.

Страхотни изяви на Георги Бързаков за Спартак дадоха 6 точки преднина с две минути до края на полувремето. Бързаков наниза три тройки небрежно, а Константин Коев добави още една за задатъка на плевенчани. Шестте точки разлика се задържаха и до почивката, която пристигна при 51:57.

Черно море обаче направи цялостен поврат в третата част, когато ограничи доста нападението на противника. След 30 минути игра и отличен Цветослав Острев, варненци освен обърнаха, само че и поведоха със 7 точки.

Серия от 9:0 за домакините на старта на последния интервал пък за първи път в мача направи разликата двуцифрена.

Въпреки че бе с една концепция по-къса пейка, отборът на Спартак не се отхвърли да се бори до края и отговори със своя серия от 10:1, с цел да остави интригата жива.

Минута и половина преди края, разликата бе единствено две точки, само че отново Черно море съумя да означи шест безответни, с цел да диша по-спокойно.

Финалните секунди се играха много дълго, като Спартак правеше фаулове с вяра да се добере най-малко до продължение, само че крайното 105:99 бе подпечатано от наказателните удари на Черно море.

Най-резултатен за варненци бе Венелин Христов с 23 точки за 27 минути. 22 точки за триумфа плюс 14 битки и 4 асистенции записа Симеон Илиев, а Веселин Георгиев осъществя 6 тройки, завършвайки с 18 точки. Цветослав Острев също направи дабъл-дабър с 12 точки и 10 асистенции.

За Спартак 20 точки вкара Герасим Николов, а още петима играчи на гостите записаха двуцифрен точков актив.
Източник: petel.bg