Черно море постигна домакинска победа срещу Арда в мач от

...

Черно море победи Арда във Варна

Черно море реализира домакинска победа против Арда в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. " Моряците " на Илиан Илиев надиграха своя противник с 2:0 на стадион " Тича " във Варна.
Снимка: ПФК Черно море  Черно море победи Арда във Варна
Черно море стартира мощно срещата и още в 6-ата минута стражът на гостите на два пъти избави вратата си от гол. Сула получи топката от Матиас Курьор и стреля, само че Луков мазета. Топката попадна до Стефан Велев, който насочи мощен удар, само че още веднъж вратарят на Арда избави.
Минута по-късно Курьор бе изведен зад тила на отбраната и стреля по диагонала, само че още веднъж Луков се изяви с положително избавяне. В 10-ата минута Евгений Сердюк изведе Курьор, само че нападателят на варненци от границата на наказателното поле стреля над вратата. В 14-ата минута Коконов опита да изненада Иван Дюлгеров с отдалечен удар, само че вратарят на Черно море внимаваше и избави. В 20-ата минута Пабло Гарсия проби през центъра и подаде към Сердюк, който стреля, само че ударът му бе блокиран. В 39-ата минута Юруков насочи изстрел, само че Дюлгеров без напрежение съумя да улови.

В 40-ата минута Коконов с отдалечен пас изведе Йорданов, който се опита да трансферира излезлият леко напред Иван Дюлгеров, само че топката мина над гредата. В 44-ата минута Черно море още веднъж пропусна да осъществя може би най-чистото си състояние до този миг в мача. Велев проби по дясното крило и подаде към Курьор, който върна към Сердюк към точката на дузпата. Нападателят на Черно море насочи удар, само че Луков избави с крайник. Топката попадна във Виктор Попов, който даде Към Пабло Гарсия, само че ударът му срещна тялото на защитник и Луков съумя да улови преди Курьор да довкара кълбото в мрежата.
В 55-ата минута Велев получи вляво, нахлу в наказателното поле и стреля, само че се забави и ударът му бе париран. Две минути по-късно Матиас Курьор съумя да осъществя. Велислав Василев стреля от границата на наказателното поле, само че ударът му се трансформира в подаване за Курьор, който доста добре се завъртя и стреля за 1:0.
В 70-ата минута Арда не съумя да се възползва от добра обстановка, пристигнала след неуверена интервенция на Иван Дюлгеров.
Вратарят на Черно море не съумя да улови след центриране и даде топката на Йорданов, който от напълно близо стреля над опразнената врата. В 74-ата минута от дребен ъгъл съумя да стреля, само че топката срещна гредата. В 77-ата минута Сердюк повиши на 2:0 след независим пробив по левия фланг, стигна съвсем до навън линията, нахлу в наказателното поле и от дребен ъгъл не сгреши.

Източник: fakti.bg