Черно море отново е лидер в Efbet Лига след заслужен

...

Черно море отново поведе в Efbet лига

Черно море още веднъж е водач в Efbet Лига след подобаващ триумф над Ботев във Враца с 1:0. В отсъстнието на Матеус Машадо, продаден на Зулте Верегем, в воин за " моряците " се трансформира Атанас Илиев. Бившият нападател на Асколи вкара от дузпа 11 минути преди края на постоянното време край връх Околчица. Таранът осъществя от бялата точка, успявайки да поправи издънка на своя съотборник Пабло Гарсия, който пропусна през първата част от същото статично състояние.

Мачът стартира с минута безмълвие, а в 5-ата минута играта бе спряна, с цел да може публиката и футболистите на терена да поддържат морално борещия се с онкологично заболяване треньор Петър Хубчев. Домакините започнаха нападателно, а безредие пред вратата на Иван Дюлгелов докара до искания за дузпа, които не бяха почетени от основния арбитър. Ивайло Ненков въпреки всичко уточни бялата точка, само че за фаул против Едгар Пашеко от Черно море. Зад топката застана Пабло Гарсия, чийто удар бе избавен от Рубио, а при последвалата добавка Живко Атанасов стреля извънредно разочароващо в навън.

Отговорът на домакините пристигна в средата на първата част, когато Момчил Цветанов се озова на обстановка, позволяваща му да стреля, само че Дюлгелов се намеси уверено. До края на полувремето двата отбора не съзадоха нищо запаметяващо се. След почивката обстановката на терена с нищо не се промени. Четвърт час преди края Пашеко стреля от дъгата на наказателното поле, само че техничното му осъществяване мина около задачата, а врачани оцеляха.

Впечатлилият в този мач вратар Федерико Рубио избави домакините още веднъж. Стражът мазета тежък удар на Мазир Сула, а Исмаил Иса от няколко метра прати топката разочароващо високо над вратата, макар опразнената врата. В 79-ата минута Ивайло Ненков отсъди втора дузпа за " моряците ". Съдията отсъди нарушаване против Исмаил Иса, дело на Стефан Велев. Зад топката застана Атанас Илиев, който вкара, макар че Рубио още веднъж улови ъгъла. До края отборът на Черно море изпусна още една обстановка, с цел да затвори срещата, на другата врата Иван Дюлгеров парира удар на Спас Георгиев. Така в последна сметка Черно море удължи серията си без проваляне от началото на сезона и завладя върха, където до момента бе Локомотив Пд, " смърфовете " занапред имат да играят своя мач от кръга.

БОТЕВ Вербовъчна разработка - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Атанас Илиев 79

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Соарес, 3. Мартин Кавдански-К, 28. Едуардо Кунде, 23. Браян Мендоса, 18. Диого Барбоса, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа, 14. Марко Мажуга

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов-К, 8. Мазир Сула, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса
Източник: dnesplus.bg