Черно море надделя с 2:1 над Локомотив (Пловдив) в сблъсък

...

Черно море пречупи Локо Пд във Варна

Черно море надви с 2:1 над Локомотив (Пловдив) в конфликт от 26-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините от Варна осъществиха Васил Панайотов (31) и Живко Атанасов (72). Точен за " смърфовете " бе Джовани (36).

Черно море реализира доста значим триумф с 2:1 над Локомотив (Пловдив) в конфликт от 26-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините от Варна осъществиха Васил Панайотов (31) и Живко Атанасов (72). Точен за " смърфовете " бе Джовани (36).

В 11-ата минута Матеус засече с глава центриране от корнер, само че младият пазач на Черно море сподели класа, избивайки майсторски кълбото.

Десет минути по-късно " моряците " бяха доста покрай първия гол в срещата. Едгар Пачеко центрира в наказателното поле към Атанас Илиев, който от близка отдалеченост с глава стреля право в ръцете на Динко Хоркаш.

В 31-ата минута футболистите на Илиан Илиев справедливо стигнаха до първото попадение. Активната игра на Едгар Пачеко продължи. Той достави следващо тъкмо центриране, само че този път към Васил Панайотов, който с глава матира Динко Хоркаш.

Отговорът на " смърфовете " бе мигновен. Пет минути по-късно Джовани се разписа, с цел да изравни резултата на " Тича ". Атакуващият футболист получи извеждащо подаване от Матеус и без да се замисли с удар с левия крайник наказа Иван Дюлгеров.

В последните секунди на първата част Димитър Илиев завоюва дузпа. Главният арбитър Георги Давидов прегледа обстановката с ВАР и уточни бялата точка. Зад топката застана капитанът на гостите, който стреля, само че младият пазач на " моряците " отрази удара му.

15 минути по-късно домакините си помислиха, че са повели, само че това не се оказа факт. Алекс Фернандес матира Динко Хоркаш, само че след преразглеждане от ВАР Давидов реши, че има нарушаване против Ерик Сорга.

В 72-а минута, въпреки всичко, разумното се случи и варненци още веднъж взеха задатък. След ъглов удар от страна на Алекс Ферннадес, Стефан Велев отклони топката с глава, а Живко Атанасов вкара на съвсем празна врата.

До края на мача Хоркаш се регистрира с още една доста значима интервенция, а стихийният напън на " смърфовете " не докара до съществени голови шансове.

Така Черно море изпревари пловдивчани във краткотрайното класиране. Тимът на Илиан Илиев към този момент е с 45 точки, колкото има и тимът на Левски. Локомотив (Пловдив) е на шеста позиция с 43 пункта.

Източник: glasnews.bg