Черно море 1 : 0 Етър В. Търново 45+1′ Първото

Черно море - Етър 1:0, гол на Хантакиас, натиск на домакините

Черно море

1: 0

Етър В. Търново
 45+1′
Първото полувреме мина напълно под диктовката на отбора-домакин. Варненци владееха самодейността и не позволяваха изненади в последната линия от играта си.

В същото време изнасянето на топката за тях се случваше главно по фланговете, само че не следваха безадресни центрирания, а акциите на " моряците " продължаваха последователно, с къси, точни подавания. Точно за това прикани треньорът на отбора Илиан Илиев в едно от последните си изявления, като тимът му очевидно извърши това напътствие и притежаваше топката през голяма част от времето.

Териториалното превъзходство водеше разумно и до напрежение пред Иванов. Ндонгала, Родриго и Андраде не спираха да тормозят съперниковия пазач, а резултатът от това не закъсня.

След 23 минути Хантакиас засече с глава центриране от ъглов удар и даде преимущество на варненци.

Последваха скоростни офанзиви на Иса и Ндонгала, само че шансът покри състава на гостите.

Ндонгала се озова в прелестна позиция за пукотевица в средата на полувремето, шутира, само че кълбото се отби в тялото на Даниел Младенов. Футболистът на Черно море претендираше за игра с ръка, като повторенията потвърдиха, че такава в действителност е имало, въпреки и по-скоро без предумисъл.

Преди почивката Иса можеше да удвои преднината на домакините, само че се оказа с няколко сантиметра зад последния в защитата на великотърновци.

Така до паузата сред двете полувремена Черно море разполагаше с задатък в резултата.
45′
Почивка.
42′
Бомбен изстрел на Андраде!

Топката като по знамение не попада в мрежата на Иванов.

Кълбото минава на сантиметри около рамката на великотърновската врата.
38′
Скоростна офанзива на домакините.

Иса пробива през центъра на отбраната на Етър.

Подава към Панайотов, който е оставен непокрит на границата на наказателното поле.

Разочароващ удар на Панайотов. Топката минава надалеч над задачата.
37′
Засада на Иса.
34′
Всички футболисти на Етър са в личната си половина.

Минчев и Панайотов не стопират да изнасят с лекост топката в полето на съперника.

Вместо с безадресни центрирания, състезателите на варненци демонстрират, че са си взели поука от последните инструкции на треньора Илиев и пробиват защитата на великотърновци с голям брой къси подавания.
30′
Добро взаимоотношение сред Родриго и Ндонгала.

Стига се и до изстрел на последния, само че Младенов се изпречва на пътя на топката и тя се отбива в тялото му.

Ндонгала претендира, че кълбото е срещнало ръцете на Младенов.

Повторенията демонстрират, че това в действителност се случи, само че по-скоро несъзнателно.
23′
ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Хантакиас бележи с глава!

Дебютът на Димитриос бе ознаменуван с попадение за него.

То пристигна след засечено центриране от ъглов удар.

Предимство за Черно море.
22′
Жълт картон и за Здравко Илиев.
19′
Спречкване сред Иса и Дюлгеров.

Решението на арбитъра е фаул за Етър.

Феновете по трибуните несъмнено не са удовлетворени.
17′
Жълт картон за Станоев.

Резултатът от грубата игра на гостите към този момент е реалност.
15′
Честите нарушавания по цялата дължина на терена са един от методите футболистите на Черно море да бъдат спирани.

При струпване на още такива обаче, няма да е изненадващо, в случай че реферът Чинков предизвести публично някои от звездите на великотърновци.
12′
Владението на топката е в интерес на домакините.

Те диктуват темпото на игра.

Постройката на бранителите на Етър обаче не разрешава чести пробиви на атакуващите състезатели на противника.
8′
Изстрел на Ндонгала!

Вратарят на Етър хваща топката в ръцете си.

Първи прецизен удар в една от двете порти.

Натискът на домакините продължава.
7′
Грубо нарушаване на Боджадж.

Илиан Илиев не е удовлетворен.

Малко преди този момент бе осъществен фаул и против Панайотов.
3′
Две поредни офанзиви за домакините.

Иса не стопира да тормози бранителите на противника при започване на мача.

Без изстрел към вратата на гостите.
1′
Първи съдийски сигнал.
Състав 25 Иван Дюлгеров 1 Христо Иванов 5 Стефан Станчев 84 Здравко Запрянов 33 Мирослав Енчев 23 Александър Дюлгеров 44 Димитриос Хантакиас 3 Артьом Артюнин 2 Цветомир Панов 25 Крум Стоянов 38 Аристоте Ндонгала 31 Красимир Станоев 7 Ериксон Андраде 22 Никола Колев 71 Васил Панайотов 8 Румен Руменов 90 Мартин Минчев 11 Даниел Младенов 72 Родриго Да Силва 98 Светослав Ковачев 9 Исмаил Иса 10 Флорент Боджадж Треньор Илиан Илиев Росен Кирилов Резерви 26 Иван Дичевски 13 Анатоли Господинов 20 Алваро Кардо 77 Дино Мартинович 11 Жорже Алвес 14 Иван Скерлев 99 Дани Кики 73 Иван Стоянов 45 Йордан Радев 88 Йордан Апостолов 46 Велислав Василев 70 Кольо Станев 23 Йонуц Нягу 20 Яни Пехливанов
Днес в 18:45 часа на стадион " Тича " във Варна Черно море и Етър се изправят един против различен в мач от 3-ия кръг на efbet Лига.

Домакините оглавяват краткотрайното класиране дружно с Лудогорец, откакто завоюваха първите си два мача с по 3:1 против Локомотив (Пловдив) и ЦСКА.
 Черно море победи ЦСКА с 3:1 в дуел от efbet Лига
Сензация на " Армията "! Черно море подчини ЦСКА с 3:1, " алената " аудитория освирка своите любимци

" Моряците " сложиха завършек на 16-годишно очакване, бразилец се трансформира в воин

Етър също стартира мощно, само че не съумя да завоюва и в двете си срещи до момента. Момчетата на Росен Кирилов измъкнаха точка на " Армията " в първия си дуел, а по-късно на " Ивайло " взеха точка и против Левски.

В изиграните 36 мача сред двата отбора в елита Черно море има 16 победи, против 13 на Етър и 7 равенства.
 Росен Кирилов: Малко не ни доближи за победи над грандовете, отиваме да бием Черно море