Челси“ завърши наравно 1:1 срещу гостуващия Хъдърсфийлд“ в среща от

...

Челси“ с минимален шанс за Шампионската лига, Манчестър Сити“ счупи рекорди

„ Челси “ приключи наедно 1:1 против гостуващия „ Хъдърсфийлд “ в среща от 37-ия кръг на Висшата лига на Англия.

И двете попадение бяха маркирани през второто полувреме, а със извоюваната точка гостите резервираха мястото си във Висшата лига и през идващия сезона. „ Челси “ остава на пето място в класирането и най-вероятно няма да играе в Шампионската лига през идващия сезон. Само първите четири отбора във Висшата лига се класират за най-престижния европейски клубен шампионат.

Лондончани имат 2 точки по-малко от четвъртия „ Ливърпул “ кръг преди края на сезона.

„ Хъдърсфийлд “ поведе в 50-ата минута посредством Лоран Депоатр, а в 62-ата Маркос Алонсо изравни.

Шампионът „ Манчестър Сити “ победи „ Брайтън “ с 3:1 с голове на Данило, Бернардо Силва и Фернандиньо и сложи три върха във Висшата лига.

" Гражданите " събраха 97 точки и надминаха постигнатите 95 от „ Челси “ през 2005 година. Играчите на Пеп Гуардиола вкараха и общо 105 гола в шампионата и усъвършенстваха връх на „ Челси “ от сезон 2009/10. Освен това „ Сити “ записа победа номер 31 за акцията, с което задмина достижението на „ сините “ от предишния сезон.

„ Тотнъм “ си обезпечи място в топ 4 и присъединяване в Шампионската лига през идващия сезон след домашен триумф с 1:0 над „ Нюкасъл “.

Хари Кейн означи единственото попадение в мача в 50-ата минута. " Шпорите " са трети в класирането, на две точки пред четвъртия „ Ливърпул “ и на 4 точки пред петия „ Челси “.

„ Лестър “ реализира победа против гостуващия „ Арсенал “ с 3:1.

Келечи Ихеаначо откри за домакините в 14-ата минута, а незабавно по-късно Арсенал остана с 10 души поради пряк червен картон на Константинос Мавропанос.

В 53-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг изравни, само че в 76-ата Джейми Варди изведе Лестър още веднъж напред от дузпа, а в 90-ата минута Рияд Марез вкара третия гол.
Източник: bnr.bg