Челси победи с 4:0 в гостуването си на Бърнли в

...

Челси разгроми Бърнли като гост с 4:0

Челси победи с 4:0 в гостуването си на Бърнли в мач от 28-ия кръг на Премиър лийг.

Лондончани не впечатлиха с представянето си през първото полувреме, само че започнаха вихрено второто и едвам за 10 минути взеха преднина от три чисти попадение с помощта на Рийс Джеймс (47’) и Кай Хаверц (52’, 55’), а точка в разногласието постави Кристиан Пулишич в 69’).

Интересно бе и решението на Томас Тухел да остави на скамейката не особвно впечатляващия напоследък Ромелу Лукаку дружно с още много промени спрямо дуела през седмицата против Лутън.

С тези три точки Челси продължава да заема третото място в класирането с 53 точки, а Бърнли не съумя да “изплува ” над чертата и продължава да е 18-и с 21 точки.