Бургас. Състезателят на Клуб по подводен риболов Черноморец“ представи достойно

...

Община Бургас: Състезателят от Клуб по подводен риболов „Черноморец“ Валентин Люцканов влезе в челната тройка на победителите в международния турнир Sofia freediving cup

Бургас. Състезателят на Клуб по подводен лов на риба „ Черноморец “ показа почтено Бургас в най-голямото съревнование по свободно гмуркане в България. Валентин Люцканов влезе в челната тройка на спечелилите в VIII издание на интернационалния шампионат Sofia freediving cup. Това оповестиха от пресцентъра на Община Бургас . В най-голямото съревнование по свободно гмуркане в България, по правилника на Световната организация AIDA, в 25 метров басейн, взеха присъединяване 30 състезатели, мъже и дами, от шест страни. Престижният шампионат, който се организира в Банкя, включваше дисциплините – статична апнея (STA), динамична апнея с плавници (DYN) – хоризонтално плуване под вода на един мирис благодарение на плавници/моноплавник; динамична апнеа със стерео плавници (DYN bi-fins); динамична апнея без плавници (DNF) – хоризонтално плуване под вода на един мирис без плавници. Валентин Люцканов от „ Черноморец “, който е деветкратен безспорен първенец на България по подводен лов на риба, се класира втори в дисциплината статична апнея. Той реализира резултат от 5:32 мин, а преди него на почетната стълбица застана сръбският играч – Стефан Андиус. В дисциплината Динамична апнея със стерео плавници, Люцканов застана четвърти с резултат от 94 м. В комплексното класиране победител е Деан Дойчев с 131,9т., следван от Адриан Читан (Румъния) с 129,2 т., а трети е Валентин Люцканов с 120,5 т. При дамите купата получи Биргул Еркен от Турция.
Източник: focus-news.net